Diagnostyka

Diagnostyka obrazowa za pomocą aparatu USG

Badanie USG pozwala na wykrycie wielu stanów chorobowych w organizmie, a do tego może być wiele razy powtarzane, dlatego tak chętnie się z niego korzysta. Ultrasonografia opiera się na falach akustycznych o wysokiej częstotliwości. Choć ludzkie ucho nie może ich usłyszeć, mają one zdolność przenikania komórek naszego organizmu, ale nie działają na nie niekorzystnie, jak na przykład promienie rentgenowskie. Obraz badanego narządu wyświetlany jest na monitorze. Aby przewodzenie impulsów było łatwiejsze, fragment ciała poddawany diagnostyce smaruje się specjalnym żelem.
Znamy wiele różnych rodzajów ultrasonografii, w zależności od tego, jaki fragment organizmu chcemy zobrazować. 
Radiolog wykonuje badania (również dzieciom od 4 roku życia):

  • USG jamy brzusznej
  • USG tarczycy
  • USG węzłów chłonnych
  • USG ślinianek
  • USG nerek i dróg moczowych
  • USG wątroby
  • USG jąder

Punkt pobrań materiału do badań laboratoryjnych

Istnieje szeroki wachlarz dostępnych na rynku badań laboratoryjnych. Pozwalają one ocenić pracę organizmu, wykryć niebezpieczne substancje lub choroby. Można je wykonywać z polecenia lekarza lub bez skierowania.
Wyniki badań laboratoryjnych wykonanych można już odbierać online. Jak to działa? Pacjent podczas pobierania materiału do badania dostaje specjalny kod. Wystarczy, że w domu wejdzie na stronę internetową przychodni i wpisze jego cyfry w odpowiednie pole. Automatycznie zostanie wygenerowany dokument, który zawiera wyniki. Wyniki w większości badań dostępne są tego samego dnia, nawet kilka godzin po pobraniu. Wszystko zależy jednak od rodzaju badania oraz ilości pacjentów. Czas oczekiwania na wynik ujęty jest w cenniku obok ceny badania (do pobrania poniżej. Na podstawie badania diagnozę musi postawić lekarz. To on interpretuje wyniki, biorąc pod uwagę ogólny stan pacjenta.
Pobrany materiał jest przekazywany do laboratorium DIAGNOSTYKA. W naszej placówce pobieramy następujący materiał:

Świadczymy również usługę pobierania materiału u pacjenta w domu