You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
ZnanyLekarz.pl
dietetyk

mgr Małgorzata Szlęk

Specjalizuję się w dietoterapii osób dorosłych z chorobą nowotworową, problemami układu pokarmowego, zaburzeniami metabolicznymi oraz leczeniu żywieniowym pacjentów z wyłonionym sztucznym dostępem do żywienia dojelitowego (PEG, sonda).
W swojej pracy podchodzę do pacjenta indywidualnie, dostosowuję terapię żywieniową do stanu zdrowia z uwzględnieniem wyników badań i preferencji żywieniowych. Dlatego na pierwszą wizytę warto przynieść wyniki badań krwi: morfologia, cholesterol całkowity, cholesterol frakcji LDL, cholesterol frakcji HDL, trójglicerydy, glukoza, próby wątrobowe, TSH, kwas moczowy, kreatynina.
Ukończyłam studia na kierunku dietetyka i studia podyplomowe na kierunku psychodietetyka. Od 2016 roku pracuję w Ośrodku Żywienia Klinicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu w ramach Programu Niedożywienie prowadząc pacjentów z niedożywieniem w przebiegu chorób przewlekłych (onkologia, choroby układu pokarmowego, choroby autoimmunologiczne, choroby układu krążenia). Od 2017 roku pracuję również z pacjentami żywionymi dojelitowo i pozajelitowo