You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Centrum Medycyny Podróży

W Centrum Medycyny Podróży w Novum Clinic Sp. z o.o. oferujemy kompleksową opiekę przedwyjazdową (w tym szczepienia, profilaktykę przeciwmalaryczną, ochronę przed ukłuciami przez komary, profilaktykę przeciw biegunce podróżnych, przygotowanie apteczki podróżnej, profilaktykę przeciwzakrzepową podczas lotu oraz inne w zależności od charakteru wyjazdu), jak i pomoc w problemach zdrowotnych po powrocie z podróży, których pojawienie się można zminimalizować odbywając konsultację przedwyjazdową i stosując się do zaleceń omówionych podczas wizyty właśnie w naszym Centrum.

Takich konsultacji udzielą Państwu specjaliści chorób zakaźnych pracujący w Oddziale Chorób Zakaźnych i Wątroby we Wrocławiu z doświadczeniem zarówno klinicznym, teoretycznym oraz praktycznym z zakresu medycyny podróży. Wiedzę kliniczną nabyli podczas pracy w oddziale oraz poradniach specjalistycznych; wiedzę teoretyczną zdobywając z najnowszych publikacji Polskich i zagranicznych, podczas konferencji krajowych i międzynarodowych oraz dzieląc się swoją wiedzą jako autorzy publikacji w czasopismach i monografii oraz organizując konferencję z zakresu szczepień i medycyny podróży. Większość naszych lekarzy praktykuje wszystkie zalecenia podczas własnych wypraw w dalekie zakątki świata.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny wraz z dziećmi. Dysponujemy wykwalifikowanymi lekarzami pediatrami oraz dostępem do kącika zabaw dla dzieci. Zapewniamy atrakcyjne rabaty przy konsultacjach i szczepieniach rodzinnych.

Ponadto oferujemy również szczepienia zalecane dla dorosłych i dzieci w Programie Szczepień Ochronnych (np. szczepienia przeciwko WZW B i A, przed sezonem grypowym szczepienia przeciwko grypie, szczepienia przypominające przeciwko tężcowi, szczepienia przeciwko odkleszczowemu zapaleniu mózgu które warto realizować niezależnie od pory roku).

 

Jak przygotować się do konsultacji przed wyjazdem?

1. Najbardziej optymalnym czasem na konsultację jest okres 4-6 tygodni przed wyjazdem, by mieć czas na dokończenie wszystkich obowiązkowych lub zalecanych szczepień związanych z wyjazdem. Oczywiście część szczepień możemy wykonać w krótszym okresie przed podróżą jednakże nie możemy tego zagwarantować. Na przeszkodzie w realizacji szczepień przed podróżą może stanąć: okresowe braki w dostępie do szczepionek, czasowe przeciwskazania zdrowotne do szczepień, brak wolnych terminów w punktach szczepień, zbyt krótki czas na realizację zalecanego schematu szczepień.

2. Warto przygotować plan wyjazdu/podróży/wycieczki.

3. KONIECZNIE zabrać ze sobą na konsultację udokumentowane odbyte w przeszłości szczepienia (np. książeczka szczepień z okresu dziecięcego, Międzynarodowa Książeczka Szczepień).

4. Warto zabrać również informacje o stosowanych lekach, karty informacyjne z pobytów szpitalnych, konsultacje specjalistyczne, wyniki badań dodatkowych, informacje o uczuleniach na leki i inne substancje.

5. Podczas rejestracji na wizytę (telefonicznie lub online) warto poinformować o planowanej destynacji podróży i o tym czy pacjent planuje przystąpić bezpośrednio do szczepień po odbytej konsultacji.

6. Konsultacje w ramach Centrum Medycyny Podróży są wizytami komercyjnymi czyli płatnymi przez pacjenta i nie wymagające żadnego skierowania.

autorka zdjęcia: Iwona Buczyńska
autorka zdjęcia: Iwona Drahan


Przebieg konsultacji przedwyjazdowej

1. Czas takiej konsultacji wynosi od 20-40 minut (sporadycznie nawet dłużej); dodatkowo należy doliczyć czas na realizację szczepień oraz 10-20 minutową obserwację na terenie Novum Clinic Sp. z o.o. po odbytych szczepieniach.

2. W czasie takiej konsultacji omawianych jest wiele zagadnień:

- termin, długość oraz trasa planowanego wyjazdu/podróży
- charakter podróży
- schorzenia przewlekłe pacjenta, stosowanie leki, uczulenia
- realizacja przez pacjenta w oparciu o dokumentację pacjenta obowiązkowych szczepień i/lub dodatkowych
- konieczność szczepień obowiązkowych
- szczepienia zalecane
- ochrona przed ukłuciami przez komary
- zasadność stosowania chemioprofilaktyki przeciwmalarycznej
- profilaktyka i leczenie biegunek podróżnych
- higiena żywienia
- profilaktyka przeciwzakrzepowa podczas długiego lotu
- przygotowanie apteczki na czas podróży
- zagrożenia chorobowe jak i klimatyczne oraz polityczne występujące na trasie wyjazdu
- jet-lag
- choroba wysokogórska
- profilaktyka przedekspozycyjna HIV tzw. Holiday PrEP
- inne w zależności od pacjenta, rodzaju wyjazdu

3. Jest możliwość wystawienia recepty na leki zalecone podczas wizyty- np. chemioprofilaktyka przeciwmalaryczna, leczenie biegunek podróżnych, profilaktyka przeciwzakrzepowa podczas lotu.

4. W przypadku zgody pacjenta na szczepienie oraz braku przeciwwskazań do realizacji szczepień można bezpośrednio po wizycie w gabinecie zabiegowym przeprowadzane są szczepienia przez wykwalifikowany personel pielęgniarski który dodatkowo udzieli informacji o przebiegu szczepienia, postępowaniu po szczepieniu oraz o możliwych działaniach niepożądanych. Szczepionki przechowujemy w specjalnie do tego dostosowanej chłodziarce medycznej, z zachowanymi warunkami łańcucha chłodniczego oraz stałym monitorowaniem zalecanej temperatury.

5. Po dokonanym szczepieniu/szczepieniach wystawiamy bezpłatnie Książeczkę Szczepień lub uzupełniamy książeczkę szczepień pacjenta; na życzenie pacjenta i za dodatkową dopłatą możemy wystawić Międzynarodową Książeczkę Szczepień.

6. Przy szczepieniu przeciwko żółtej gorączce/febrze szczepienie dokumentujemy bezpłatnie w Międzynarodowej Książeczce Szczepień tzw. żółtej książeczce.Cennik Centrum Medycyny Podróży

Wizyta konsultacyjna przed wyjazdowa z ewentualną kwalifikacją do szczepień - 150 zł
Kwalifikacja do szczepienia (bez konsultacji przez wyjazdowej) - 60 zł
Wizyta konsultacyjna rodzinna dla 2 osób dorosłych - 250 zł
Wizyta konsultacyjna rodzinna dla 2 osób dorosłych z dziećmi – 250 zł + każde dziecko 50 zł

Cennik dostępnych szczepionek ( aktualizowany i obowiązujący na pierwszy dzień danego miesiąca; kontynuacja szczepienia zgodnie z ceną obowiązującą przy rozpoczynaniu szczepienia).

Szczepionka przeciw Nazwa szczepionki Cena za dawkę Liczba dawek

CHOLERA

Dukoral

240 zł

2 lub 3

DUR BRZUSZNY

Typhim Vi

250 zł

1 dawka

DUR BRZUSZNY

Vivitof

250 zł/za całość

3 dawki

GRYPA

Vaxigrip tetra

50 zł


JAPOŃSKIE ZAPALENIE MÓZGU

Ixiaro

450 zł

2 lub 3 dawki

KLESZCZOWE ZAPALENIE MÓZGU

FSME-Immun

130 zł

3 dawki

KLESZCZOWE ZAPALENIE MÓZGU (do 18 rż)

FSME-Immun Junior

110 zł

3 dawki

MENINGOKOKI- 4 SEROTYPY

Nimenrix

niedostępna

1 dawka

ODRA/ŚWINKA/RÓŻYCZKA

Priorix

niedostępna

1 dawka

POLIO

Imovax Polio

90 zł

1 lub 3 dawki

TĘŻEC

Tetana

niedostępna

1 lub 3 dawki

TĘŻEC/BŁONICA

Clodivac

60 zł

1 lub 3 dawki

TĘŻEC/BŁONICA/POLIO

Dultavax

120 zł

1 lub 3 dawki

TĘŻEC/BŁONICA/KRZTUSIEC

Boostrix

150 zł

1 dawka

TĘŻEC/BŁONICA/KRZTUSIEC/POLIO

Boostrix polio

180 zł

1 dawka

WZW A (wirusowe zapalenie wątroby)

Avaxim

200 zł

1 lub 2 dawki

WZW A

Havrix

220 zł

1 lub 2 dawki

WZW A (do 18 rż)

Havrix Junior

200 zł

1 lub 2 dawki

WZW B

Engerix

80 zł

3 dawki

WZW B

Euvax

60 zł

3 dawki

WZW A/WZW B

Twinrix

220 zł

3 dawki

WŚCIEKLIZNA

Verorab

niedostępna

4 dawki

ŻÓŁTA GORĄCZKA

Stamaril

230 zł

1 dawka


Załącznik 1
Załącznik 2
Załącznik 3