Medyczna działalność społeczna

Novum Clinic to Centrum Medyczne, które oprócz działalności komercyjnej angażujemy się w działalność społeczną. Pozwala nam to nieść pomoc szerszej grupie społeczeństwa, co od początku jest celem naszej działalności. Chcemy uświadamiać społeczeństwo, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna, wczesne wykrywanie i diagnozowanie chorób, aż w końcu leczenie ich przez wybitnych specjalistów.

W ramach Novum Clinic działa Ochotnicza Grupa Poszukiwawczo- Ratownicza. Nasi pracownicy oraz wolontariusze biorą udział w akcjach poszukiwań osób zaginionych. Dodatkowo nasze zespoły wyjazdowe są w stałej dyspozycji Dyspozytorni Medycznej Państwowego Ratownictwa Medycznego we Wrocławiu. Novum Clinic jest jednostką współpracującą z systemem PRM i w razie braku dostępnych zespołów ratownictwa medycznego dyspozytor może zadysponować jedną z naszych karetek.

W ramach lokalnej działalności społecznej zabezpieczamy imprezy okolicznościowe odbywające się na terenie naszej miejscowości oraz wspieramy działalność wolontariuszy.


Chciałbyś zostać naszym wolontariuszem?

Dołącz do naszego zespołu. Nie obawiaj się, wszystkiego Cię nauczymy. Od udzielania pierwszej pomocy, po planowanie, zarządzanie i koordynowanie działaniami poszukiwawczymi. Dla odważnych istnieje również sekcja wysokościowa.

Skontaktuj się z nami: prm@novumclinic.pl


Novum Clinic
- wspieramy potrzebujących

W pierwszej połowie 2021 roku udzieliliśmy bezpłatnej pomocy w ponad 60 interwencjach na terenie powiatu Wrocławskiego i w Oleśnicy osobom znajdującym się w stanie zagrożenie życia lub zdrowia.

Wspieramy również różne inicjatywy społeczno- charytatywne. Jeżeli tylko możemy nasi ratownicy i wolontariusze biorą udział w zabezpieczeniu medycznym organizowanych przez różne instytucje pikników, festynów czy zawodów sportowych.

Działalność społeczna Novum Clinic utrzymywana jest ze środków własnych. Nie jest dofinansowywana z budżetu samorządu ani budżetu centralnego. Możemy działać dzięki temu, że korzystacie Państwo z naszych usług.